Pielispakari Oy

Toimitusjohtaja Markku Haapanen toteaa leasingrahoituksen järkeväksi rahoitusmuodoksi, jotta rahaa jää yhtiön muuhun kehittämiseen.

Maailman suurimman karjalanpiirakan valmistajalle, Pielispakarille, luovutettiin uusi VW Crafter takaamaan tuoreiden leipomusten kuljetus myymälöihin! Pielispakari on tehnyt yhteistyötä Järvileasingin kanssa jo 3 vuotta ja hankkinut aiemmin myös Mercedes Benz Vito 4×4 leasingilla. Kalustehankintoja tehdessä on tärkeää, että rahoituskumppaniin ja yhteyshenkilöön voi luottaa ja homma sujuu mutkattomasti.

Vuonna 1992 perustettu Pielispakari tuo karjalaisen ruokaperinteen jokaisen kotiin. Tinkimätöntä työtä tuttujen ja tulevaisuuden perinneherkkujen parissa tekee lähes 100 osaavaa, intohimolla työhönsä suhtautuvaa pielispakarilaista.

Lue myös

AURA Arctic Chalets Oy

AURA Arctic Chalets Oy

Aura Arctic Chaletsin kuljetuskalustoksi valikoitui 9-paikkainen Mercedes-Benz Vito, luotettava ja tilava ajoneuvo, joka palvelee niin VIP-vieraita kuin päivittäisiä tarpeita Lapin vaihtelevissa olosuhteissa.

Lue lisää
Erihinaus Oy

Erihinaus Oy

Järvileasingin ja Erihinauksen yhteistyö rakentuu kaluston rahoituksen ja leasingratkaisujen ympärille. Laadukas, aina käyttövalmis kalusto on Erihinauksen toiminnan ydin ja juuri tässä Järvileasing on ollut avainkumppani.

Lue lisää
J&M Metsäkonetekniikka Oy

J&M Metsäkonetekniikka Oy

J&M Metsäkonetekniikka Oy:lle luovutettiin kaksi uutta Ford Transit pakettiautoa.

Lue lisää